logo przeglad

Przegląd Odlewnictwa 1-2/2016

Plik ze spisem treści numeru: Pobierz
Plik ze streszczeniem numeru: Pobierz

Drodzy Czytelnicy!

W 2016 roku polskie środowisko inżynierskie realizować będzie bardzo ważne dla gospodarki i dla postrzegania go przez władze państwowe i społeczeństwo, wydarzenie, którym jest XXV Kongres Techników Polskich oraz III Światowy Zjazd Inżynierów Polskich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 16.–18. czerwca 2016 roku.
Zakładamy, że dyskusja i uchwały tego Kongresu i Zjazdu dadzą władzom państwowym bardzo istotne materiały do kreowania rozwoju polskiej gospodarki w zakresie innowacyjności oraz konkurencyjności, a przez to umocnią materialne podstawy dla poprawy warunków życia naszego społeczeństwa.
Również nasze Stowarzyszenie, bieżący rok odnotuje, jako ważny w jego historii. W tym roku bowiem przypada 80-lecie działalności Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.
Chcielibyśmy, żeby fakt ten nie tylko uaktywnił wszystkich naszych Członków w obszarach naszych statutowych działań, ale znacząco zwiększył ich ilość, głównie przez przyciągnięcie do nas młodych inżynierów, techników oraz Członków Wspierających.
Stworzyłoby to pewność, że przyszłość naszego Stowarzyszenia i działalność budująca kolejne jubileusze jest zapewniona…