Przegląd Odlewnictwa 11-12/2019

Drodzy Czytelnicy!

Kończy się kolejny rok działalności naszego Stowarzyszenia oraz jego Przeglądu Odlewnictwa. Rok ten jest równocześnie ostatnim w kolejnej kadencji Władz Statutowych. Jest to 83 rok działalności. W tym czasie przeżyliśmy trudny okres odbudowy po pierwszej wojnie światowej i najeździe sowietów w 1920 roku, drugą wojnę światową i kolejne lata uzależnienia od Związku Radzieckiego, w którego wpływy zostaliśmy wprowadzeni przez naszych „sojuszników”. Dopiero ostatnie trzydzieści lat działamy w wolnym kraju i rynkowej gospodarce. Z sukcesem przeszliśmy przez okres transformacji notując wyniki gospodarcze, które zadziwiają partnerów z państwa UE oraz USA.

W sukcesie tym znaczącą pozycję zajmuje polskie odlewnictwo, które znakomicie radzi sobie na konkurencyjnych rynkach zaspokajając wymagania światowych potentatów.

W całym tym okresie nasze Stowarzyszenie współdziała z polskim odlewnictwem, wspierając je w sprawach, które wymagają interwencji władz państwowych.

Takimi sprawami są ciągle jeszcze np. sprawy cen energii elektrycznej, sprawy nieskrępowanego dostępu do kredytów na innowacje i inwestycje z tym związane oraz na bieżące potrzeby zwiększania środków obrotowych. Mamy nadzieje że i powyższe kłopoty zostaną zauważone przez Rządzących i skutecznie załatwione.

W kończącym ten rok zeszycie 11–12/2019 Przeglądu Odlewnictwa publikujemy sprawozdania z seminariów technicznych i konferencji, zawierające szereg innowacyjnych tematów, które wdrożone do codziennej praktyki podniosą poziom techniczny i użytkowy odlewów.

Równocześnie Dziękujemy Szanownym Czytelnikom, Prenumeratorom, Reklamodawcom, Autorom i wszystkim Członkom Zwyczajnym i Wspierającym STOP, Przyjaciołom i Sympatykom, że byliście z nami w 2019 roku i wspieraliście nasze działania.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Odlewnika 2019, Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2020 Roku, życzymy Wam zdrowia, sukcesów w życiu prywatnym, zawodowym i stowarzyszeniowym oraz wszelkiej pomyślności.

Niech, Nowy Rok pozwoli Wam realizować z sukcesem wszystkie Swoje plany, zamierzenia i marzenia.

Niech w całym 2020 roku towarzyszy Wam zrozumienie partnerów biznesowych, przychylność otoczenia, zrozumienie inicjatyw Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich i redakcji Przeglądu Odlewnictwa

Pliki do pobrania:
Spis treści: Pobierz plik
Streszczenie: Pobierz plik
Opublikowano: 19.01.2020, Redaktor