Przegląd Odlewnictwa 11-12/2020

Kończy się kolejny rok naszej działalności. Był to najtrudniejszy rok w ostatnim okresie naszych stowarzyszeniowych i wydawniczych aktywności. Od pierwszego kwartału działaliśmy w stałym zagrożeniu epidemią koronawirusa, która objęła w różnym stopniu wszystkie kraje świata, dezorganizując ich gospodarki i praktycznie wszystkie dziedziny aktywności.

 

Epidemia koronawirusa poczyniła duże straty materialne oraz społeczne i mimo upływu czasu ciągle trwa. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na obiecywane skuteczne szczepionki, które przerwą epidemię i pozwolą na aktywizację gospodarki oraz codziennego życia. Na pewno nie nastąpi to jednak wcześniej, niż w pierwszej połowie nadchodzącego 2021 roku. Do tego czasu przyjdzie nam nadal działać w pandemii, przestrzegając obostrzeń wynikających ze stosownych zarządzeń. Mając to na uwadze, doroczne święto odlewników – Ogólnopolski Dzień Odlewnika, który tradycyjnie odbywał się w grudniu, został przeniesiony na koniec pierwszego kwartału 2021 roku. Jak na razie kończymy rok 2020, który zamykamy Przeglądem Odlewnictwa nr 11–12/2020.

 

Na łamach tego numeru prezentujemy następujące treści:

  •      Metalshub wprowadza pierwsze na świecie indeksy cen, zapewniające transparentność,
  •      Taktyczna zmiana w przemyśle,
  •      30 LAT Odlewni „SILUM” Sp. z o.o.,
  •      Woda – surowiec strategiczny,
  •      Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach,
  •      Odlewnia CHEMAR,
  •      XXVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Odlewników Polskich, Czeskich i Słowackich „WSPÓŁPRACA 2020”.

W zeszycie tym znajdą Państwo również aktualności z krajowej i zagranicznej branży odlewniczej oraz nowe informacje w ramach raportu „Koronawirus a polskie odlewnictwo” i „Odlewnictwo
w dobie epidemii”.

Mamy również nadzieję, że w początku nowego roku będziemy mogli przedstawić naszym Szanownym Czytelnikom plan działalności, w którego realizacji nie przeszkodzi epidemia.

Z tą nadzieją przekazujemy wszystkim życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Pliki do pobrania:
Spis treści: Pobierz plik
Streszczenie: Pobierz plik
Opublikowano: 18.12.2020, Redaktor