Przegląd Odlewnictwa 11-12/2022

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy! 

Już w ciągu kilkunastu dni zakończymy kolejny rok naszej działalności. Realizujemy ją ciągle jeszcze w trudnych warunkach, która stworzyła wojna na naszej wschodniej granicy i dogorywająca pandemia Covid-19. Mimo tego odbyły się zaplanowane na ten rok imprezy targowe, konferencje naukowe oraz wydane zostały wszystkie zeszyty naszego Przeglądu Odlewnictwa. Na jego łamach publikowaliśmy teksty, które informowały naszych Szanownych Czytelników o ważnych dla odlewnictwa wydarzeniach, nowościach i rozwiązaniach.

Ostatni zeszyt towarzyszy Ogólnopolskiemu Dniu Odlewnika, który jak co roku gromadzi szerokie grono uczestników, przedstawicieli jednostek naukowo-badawczych oraz przedsiębiorstw odlewniczych i dostawców dla odlewnictwa.

Liczymy, że nadchodzący 2023 rok pozwoli na zwiększenie aktywności gospodarczej całej światowej gospodarki, co przełoży się również na polskie odlewnictwo.

Mamy nadzieję, że na początku 2023 roku będziemy mogli przedstawić Państwu plan działania STOP, który będzie pozbawiony jakichkolwiek ograniczeń i pozwoli na organizację i realizację nowych i dotychczasowych działań, a przedsiębiorstwom – naszym potencjalnym Klientom, na wykorzystanie ich w pełni w swojej działalności.

W 2023 roku odbędą się długo oczekiwane targi GIFA, miejsce spotkań dla odlewnictwa z całego świata. Na targach tych, jak podczas każdej edycji, STOP będzie jednym z wystawców, promując możliwości polskiego odlewnictwa.

Oczekując na to, w bieżącym zeszycie publikujemy obszerne sprawozdanie z 74. Światowego Kongresu Odlewnictwa, podczas którego polska reprezentacja wzięła znaczący udział.

Ponadto prezentujemy artykuły dotyczące zastosowania tomografii komputerowej i druku 3D w odlewnictwie.

W zeszycie tym znajdziecie Państwo również:

  • Andrew Turner – 20 lat z World Foundry Organization (WFO),
  • Dr Doru Michael Stefanescu Cudworth profesor Wydziału Inżynierii Uniwersytetu Alabama w Tuscalosa AL, Ashland profesor-badacz na Uniwersytecie Stanu Ohio w Columbus OH,
  • 10th International Conference on High Temperature Capillarity HTC, autorstwa Natalii Sobczak,
  • Cyfowy bliźniak, autorstwa Doroty Wilk-Kołodziejczyk, Marcina Małyszy, Krzysztofa Jaśkowca Kamila Wróbla, Dariusza Jacha,
  • Tomografia komputerowa w przemyśle odlewniczym,
  • Racjonalne rozwiązanie do przygotowania powłoki.

Przekazując do rąk Szanownych Czytelników ostatni w 2022 roku zeszyt Przeglądu Odlewnictwa w imieniu jego Redakcji i swoim, serdecznie dziękuję za mijający rok współpracy i wsparcia. Życzę wszystkim zdrowia, wszystkiego najlepszego, wszelkiej pomyślności, spełnienia planów oraz marzeń w Nowym Roku, a ich realizacja niech przynosi dużo zadowolenia i satysfakcji.

Tadeusz Franaszek – redaktor naczelny

 

Pliki do pobrania:
Spis treści: Pobierz plik
Streszczenie: Pobierz plik
Opublikowano: 21.12.2022, Redaktor