Przegląd Odlewnictwa 5-6/2022

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy!

Z nieukrywanym zadowoleniem przekazujemy do Waszych rąk, kolejny, stworzony w czasie pandemii, zeszyt Przeglądu Odlewnictwa.

Zeszyt 5–6/2021 przygotowany został z intencją zastąpienia jego treścią, tego co normalnie działoby się w tym czasie, gdyby pandemia nas nie ograniczała. Bo przecież maj – czerwiec to zazwyczaj czas międzynarodowych targów branżowych oraz konferencji i spotkań odlewniczych.

Głównym elementem tego zeszytu jest Katalog Polskich Odlewni
i Dostawców dla Odlewnictwa – edycja 2021, zawierający łącznie ponad 700 pozycji, w tym 374 odlewnie i ponad 300 firm dostarczających materiały oraz maszyny i urządzenia dla odlewnictwa. Katalog jest źródłem informacji o potencjale branży odlewniczej, który służy nie tylko znalezieniu potencjalnych klientów, ale przede wszystkim stanowi narzędzie promocji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych.

Oprócz Katalogu w zeszycie publikujemy wiele ciekawych artykułów w zakresie cyfryzacji, automatyzacji, produkcji i techniki oraz zarządzania.  Wśród tych artykułów szczególnie polecamy:

  • Produkcja pod kontrolą. Zastosowanie systemu ERP w  Odlewni Żeliwa Drawski SA. Wywiad z prezesem odlewni Ryszardem Kielczykiem,
  • Przemysł aluminiowy w Europie i we Włoszech. Charakterystyka, poziom konkurencyjności, perspektywy na przyszłość i propozycje dotyczące, polityki handlowej,
  • Eurocast Industries reprezentuje cała grupę Sinto na rynku polskim,
  • Automatyczne centrum szlifierskie Koyama kluczem do znaczącej poprawy wydajności i oszczędności twoich pieniędzy,
  •  Hirado – rewolucyjna technologia innowacyjna już w Polsce!,
  •  Przyciągnąć i zatrzymać największe talenty branży odlewniczej. Perspektywy sytuacji przemysłowej i wyzwania dla odlewnictwa metali,
  •   Metalshub – wiodąca platforma do handlu metalami zamyka serię A,
  •   Zapewniamy ciągłość działania chemicznych źródeł prądu,
  • Sand Team spol. s.r.o. – 24 lata innowacji i budowania wzajemnego partnerstwa.

Na łamach tego numeru publikujemy również historię Odlewni Zawiercie SA, która w tym roku obchodzi swój, jakże zacny Jubileusz – 135-lecie istnienia. W tym miejscu serdecznie gratulujemy!

Tradycyjnie, w Przeglądzie Odlewnictwa znajdą Państwo bieżące informacje o działalności Stowarzyszenia, krajowe i zagraniczne informacje branżowe oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń odlewniczych.

Rozpoczęliśmy przygotowania do nadchodzących Targów ITM Industry Europe, gdzie tradycyjnie Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich planuje zorganizować wspólne stoisko wystawiennicze – Park Tematyczny Odlewnictwo. Zachęcamy do zapoznania się
z ofertą STOP, którą znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej oraz do publikacji informacji reklamowych w kolejnym zeszycie Przeglądu, który dedykowany jest temu wydarzeniu.

Szanowni Czytelnicy, zapraszamy do  zapoznania się z zawartością zeszytu mając nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli spotykać się na konferencjach naukowo-technicznych oraz branżowych imprezach.

Tadeusz Franaszek – redaktor naczelny

 

Pliki do pobrania:
Spis treści: Pobierz plik
Streszczenie: Pobierz plik
Opublikowano: 29.06.2022, Redaktor