PRZEGLĄD ODLEWNICTWA 5-6’2023

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy !!!

Z nadzieją i optymizmem przekazujemy w wasze ręce zeszyt 5-6/2023 Przeglądu Odlewnictwa.  Jest on pozbawiony już złych informacji, które wiązały się z pandemia oraz z różnego rodzaju trudnościami związanymi z nią. Rozpoczynamy gorący okres targowy dla branży odlewniczej.

W dniach 30 maja–2 czerwca 2023 roku odbędą się kolejne Tragi ITM Industry w Poznaniu, gdzie Stowarzyszenie jak co roku organizuje Park Tematyczny Odlewnictwo – miejsce promocji i spotkań branży odlewniczej.

W dniach 12–16 czerwca 2023 roku w Düsseldorfie odbędą się największe w Europie Targi GIFA, METEC, THERMPROCESS i NEWCAST dedykowane branży metalurgicznej, ciepłowniczej i odlewniczej. Liczne seminaria i sympozja, wystawy specjalne i fora technologiczne oraz międzynarodowe kongresy i cykle wykładów są dodatkowym magnesem dla profesjonalistów z branży. Ponad 2 200 wystawców, 78 000 zwiedzających  z ponad 120 krajów.

Targi GIFA to najważniejsze targi odlewnicze, podczas których prezentowane są najnowsze osiągniecia i możliwości odlewni oraz dostawców materiałów odlewniczych, maszyn, urządzeń i narzędzi. To miejsce spotkań międzynarodowych specjalistów, przedstawicieli przemysłu i świata nauki. Podczas tegorocznej edycji na targach pojawi się wielu polskich wystawców, w tym Odlewnia Silum Sp. z o.o., Huta Małapanew Sp. z o.o., Andoria Sp. z o.o., Innerco Sp. o.o., MTM Modele Sp. z o.o. Na targach zobaczymy na pewno wiele ciekawych nowych propozycji, które będą służyły absolutnie nowym podejściom do ważnych w perspektywie nowoczesności rozwiązaniom przemysłu z obszaru 3 i 4 D oraz ochrony środowiska i produkcji bezodpadowej Jak każdej edycji Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich będzie jednym z wystawców. Na swoim stoisku promować będzie polskie odlewnictwo, a prezentowany zeszyt stanowić będzie główne narzędzie. Zamieszczony
w zeszycie Katalog Polskich Odlewni i dostawców dla Odlewnictwa, wydany
w wersji polsko-angielskiej redystrybowany będzie w podczas Targów. Już teraz serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska hala 12 stoisko E10.

W zeszycie 5–6/2023 znajdziecie Państwo również szereg ciekawych artykułów, w tym niezwykle ciekawy artykuł autorstwa Piotra Dudka i Jerzego J. Sobczaka dotyczącym współczesnego i przyszłego odlewnictwa na tle transformacji cywilizacyjnej ze szczególnym uwzględnieniem energii i odlewnictwa ciśnieniowego oraz artykuł Zbigniewa Rondudy przedstawiający 30-letnią działalność Odlewni Polskich SA, a także Katalog Polskich Odlewni i Dostawców dla Odlewnictwa.

Załączony Katalog Polskich Odlewni i Dostawców dla Odlewnictwa zawiera prawie wpisów, w tym 134 odlewni żeliwa, 37 odlewni staliwa, 100 odlewni metali nieżelaznych oraz 232 dostawców dla odlewnictwa.  Katalog dostępny jest również w wersji online na stronie stowarzyszenia (www.stowarzyszenie-stop.pl). Zachęcamy do zapoznania się z nim
i wykorzystania w bieżącej działalności.

Dodatkowo w zeszycie tym tradycyjnie znajdziecie Szanowni Państwo: najnowsze newsy z kraju i świata, w tym sprawozdania z imprez odlewniczych i raporty CAEF oraz spis literatury zagranicznej.

Zachęcamy naszych wiernych Czytelników do lektury, licząc że będzie ona ciekawą i pomocną w bieżącej działalności zawodowej oraz stowarzyszeniowej.

Tadeusz Franaszek – redaktor naczelny

 

Pliki do pobrania:
Spis treści: Pobierz plik
Streszczenie: Pobierz plik
Opublikowano: 06.06.2023, Redaktor