Przegląd Odlewnictwa 7-8/2019

Drodzy Czytelnicy! Oddajemy w Wasze ręce kolejny 7–8/2019 zeszyt Przeglądu Odlewnictwa.

Wspominamy w nim ważne wydarzenia branżowe, w których uczestniczyliśmy, a które odbyły się z początkiem lata.

W czerwiec wprowadziły nas targi ITM Industry Europe, które odbyły się w Poznaniu. Od tegorocznej edycji zyskały nową identyfikację, nową nazwę, nowe logo. Nadal jednak pozostały one miejscem prezentacji rozwoju nauki, technologii oraz innowacji, czyli tego co powstaje dzięki człowiekowi, jego pasji, determinacji, wizji, kreatywności i wiedzy, rodzi się postęp technologiczny.

Kolejne, pełne nowych produktów i technologii, Targi GIFA, odbyły się w Düsseldorfie. Zgromadziły jak zawsze wielu zainteresowanych, nawiązaniem nowych kontaktów biznesowych jak i podtrzymaniem już istniejących umów, przedstawicieli przemysłu z całego świata.

W bieżącym zeszycie wracamy również do wcześniejszych wydarzeń odlewniczych, za pośrednictwem opublikowanych na naszych łamach interesujących artykułów. Artykuły te zaprezentowane zostały podczas Konferencji „Projekty B+R w krajowym sektorze inżynierii materiałowej. Trendy i wyzwania”, która odbyła się w marcu 2019 roku, a także podczas XII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej Odlewnictwa Ciśnieniowego „Innowacje w Odlewnictwie Ciśnieniowym”, która odbyła się w maju 2019 roku.

W zszycie 7–8/2019 Przeglądu Odlewnictwa zapraszamy także na jesienne konferencje i wydarzenia branżowe.

Pierwsze z nich organizowane będzie przez Odlewnię Żeliwa WULKAN SA przy współudziale naszego Stowarzyszenia oraz Odlewniczej Izby Gospodarczej „Automatyzacja i robotyzacja procesów wykańczania odlewów. Szlifowanie i obróbka skrawaniem”. Konferencja poświęcona będzie prezentacji nowoczesnych szlifierek CNC firmy FENIX Machines Sp. z o.o., a organizowana jest z okazji Jubileuszu odlewni.

W listopadzie na Wydziale AGH odbędzie się kolejna konferencja, współorganizowana przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich poświęcona materiałom i technologiom dla przemysłu motoryzacyjnego pt.: II International Conference of Casting and Materials Engineering ICCME 2019 „Materials and Technologies for Automotive Industry”. Koniec roku podsumuje najważniejsza dla Stowarzyszenia Międzynarodowa Konferencja „Klucz do sukcesu w odlewnictwie: Automatyzacja, Cyfryzacja, Oszczędność Materiałów i Energii” połączona z Ogólnopolskim Dniem Odlewnika 2019. Mamy nadzieję, że spotka się na tej konferencji, jak co roku, wielu przedstawicieli polskiego i zagranicznego przemysłu odlewniczego.Zapraszamy!

Pliki do pobrania:
Spis treści: Pobierz plik
Streszczenie: Pobierz plik
Opublikowano: 19.01.2020, Redaktor