Przegląd Odlewnictwa 3-4/2018

Minęły pierwsze miesiące nowego 2018 roku. Roku, w którym nasza ojczyzna i wszyscy jej obywatele będą świętować 100-lecie odzyskania niepodległości. Stulecie, w okresie którego nie było nam dane cieszyć się zbyt długo odzyskaną niepodległością, kontynuować rozwój państwa i podnosić jego pozycję gospodarczą i społeczną. Przeszkodziła temu jedna z największych wojen, II wojna światowa oraz narzucony nam w jej wyniku ponad 65-letni okres zniewolenia.

Z tego też powodu uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości będą kolejną okazją do podsumowań i ocen historycznego już okresu.

Mam nadzieję, ze w podsumowaniach tych nie zabraknie obiektywnych analiz, które przedstawią udział w dziele odbudowy i rozwoju, dokonania polskich techników i inżynierów.

Dla nas inżynierów, w tym odlewników okazją taką na pewno będą Międzynarodowe Targi Poznańskie – FOCAST, Forum odlewnicze w dniach 5–8 czerwca 2018, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, 25–27 września 2018 w Kielcach oraz 73. Światowy Kongres Odlewnictwa w Krakowie w dniach 23–27 września 2018, połączony z wystawą Kreatywne Odlewnictwo 24–25 września 2018.

W kwietniu kończymy rejestrację referatów i posterów kongresowych i oczekujemy na zgłoszenia pozostałych uczestników kongresu, którzy będą słuchaczami i uczestnikami poszczególnych sesji naukowych i technicznych. Serdecznie zapraszamy!

Plik ze spisem treści numeru: Pobierz
Plik ze streszczeniem numeru: Pobierz
Opublikowano: 26.10.2018, Redaktor