Przegląd Odlewnictwa 9-10/2018

Mimo kalendarzowej jesieni, jeszcze pogoda nas nie opuszcza. Ma to duży wpływ na działania gospodarcze i organizacyjne, które wiążą się z  wykonaniem planowanych na ostatnie miesiące zadań. Dobra aura wpływa bardzo korzystnie na ich realizację. Napawa to nadzieją że również podstawowe zadania produkcyjne większości polskich odlewni zostaną zrealizowane a nawet przekroczone. Sytuacja ta tworzyłaby bardzo dobry start do działalności produkcyjnej, modernizacyjnej, innowacyjnej w nowym roku.

Byłoby tak na pewno gdyby udało się wynegocjować z dostawcami energii elektrycznej, gazu, paliw płynnych utrzymanie w nadchodzącym roku cen na ich poziomie w roku bieżącym.

Sygnalizowana zwyżka cen a nawet propozycje ofertowe i umowne dotyczące tychże nie są jednak optymistyczne.

Zrealizowanie tych propozycji będzie dla polskiej gospodarki bardzo trudne a nawet niemożliwe do zrekompensowania ani zwyżką cen ani ewentualnymi innowacjami na które potrzebny jest czas i środki finansowe. Stąd nastroje związane  z bliskością końca roku nie powodują do zadowolenia.

Dla naszego Stowarzyszenia, wrzesień był miesiącem w którym sfinalizowaliśmy ponad dwu letnie bardzo trudne działania związane z organizacją 73 Światowego Kongresu Odlewnictwa.  Odbył się on w dniach 23-27 września br. w Krakowskim Centrum Kongresowym (ICE).

Uczestniczyło w nim ponad 900 osób z 43 krajów Świata. Sprawozdanie z tego Kongresu zamieścimy w Przeglądzie Odlewnictwa zeszyt 11–12/2018, który przygotowujemy na 14 grudnia 2018 r. w, którym odbędzie się Ogólnopolski Dzień Odlewnika 2018, który poprzedzi Międzynarodowa Konferencja Techniczno-Naukowa pt.” Przemysł Odlewniczy-Nowe Rozwiązania i Perspektywy na Przyszłość”.

Jestem przekonany że na Ogólnopolskim Dniu Odlewnika 2018, będziemy z satysfakcją i Dumą podsumowywać 73 Światowy Kongres Odlewnictwa prezentując opinie jego uczestników.

Pliki do pobrania:
Spis treści: Pobierz plik
Streszczenie: Pobierz plik
Opublikowano: 06.02.2019, Redaktor